Dwaj mieszkańcy Tychów, którzy na terenie jednego z ogródków działkowych przechowywali znaczne ilości amfetaminy, „wpadli” w ręce policjantów z KWP w Katowicach zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców. Tym sposobem ok. 12 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości ponad 80 tys. złotych nie trafi do obrotu.
Policjanci, którzy wspólnie ze służbami z kraju i zagranicy monitorują i rozpracowują środowisko pseudokibiców, namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn z Tychów związanych ze środowiskiem jednego ze śląskich klubów piłkarskich.
33 i 30-latek na terenie jednego z ogródków działkowych w Tychach schowali ok. 12 kg amfetaminy. Narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 80 tys. złotych nie trafią do obrotu dzięki policjantom, którzy je odnaleźli i zabezpieczyli.
Dwaj zatrzymani mężczyźnie nie kryli zdziwienia wizytą mundurowych. Zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tychach, gdzie usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowy areszt dla podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku, a mężczyźni spędza najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym. Wcześniej byli już karani za przestępstwa narkotykowe. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Źródło: Policja Śląska