Trwają poszukiwania Aleksandry i Oliwii. Co stało się z matką i córką?

42 694393
Kastelik

Szymon Kastelik

18 lutego, 2022

Od tygodnia trwają poszukiwania zaginionych dwóch kobiet: 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Aleksandry. Służby przeszukują tereny wokół ogródków działkowych, gdzie ostatni raz była widziana 45-latka. Do poszukiwań dołączają bliscy i mieszkańcy Częstochowy.

10 lutego zaginęła 45-letnia Aleksandra Wieczorek i jej 15-letnia córka Oliwia. Zaginione w nieustalonych okolicznościach opuściły miejsce zamieszkania w Częstochowie przy ulicy Bienia i do chwili obecnej nie nawiązały kontaktu z bliskimi. 45-latka ostatni raz widziana była 10 lutego na ROD przy ul. Żyznej w Częstochowie. W dniu zaginięcia ktoś poruszał się jej samochodem, Fordem Focusem, który następnie został zaparkowany pod blokiem zaginionej.

W weekend ktoś rozesłał do wielu redakcji i policji wiadomość e-mail. Podpisał się jako "seryjny częstochowski morderca". W wiadomości czytamy: TO JA, JESTEM SERYJNYM... NIE SZUKAJCIE ALEKSANDRY I OLIWII WIECZOREK I ICH PIESKA... BO ZGINĄ KOLEJNE OSOBY... WSPOMNICIE MOJE SŁOWA I BĘDZIECIE SROGO ŻAŁOWAĆ... (pisownia oryginalna).

We wtorek, 15 lutego prokurator Krzysztof Budzik z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie potwierdził nam, że policja zatrzymała w tej sprawie 52-letniego mężczyznę, Krzysztofa R. - Wszczęliśmy dochodzenie w sprawie artykułu 189 kodeksu karnego, czyli bezprawnego pozbawienia wolności, Więcej nie mogę powiedzieć - powiedział prokurator. Następnego dnia prokurator Krzysztof Budzik poinformował nas, że zebrane dowody wskazują na to, że mogło dojść do zabójstwa i taki właśnie zarzut usłyszał podejrzany. Mężczyzna nie przyznał się do zbrodni i odmówił składania zeznań. Sąd Rejonowy w Częstochowie zdecydował o jego tymczasowym zatrzymaniu na okres trzech miesięcy.

W niedzielę, na podstawie skrupulatnie przeprowadzonej analizy zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego mieszkańca Częstochowy, który znany był zaginionym. W poniedziałek śledczy zebrany materiał przekazali do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe. W działania włączyli się również kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Śledczy wspólnie gromadzili kolejne dowody, przekazując ustalenia prokuratorowi. Wczoraj 52-latek został przesłuchany i usłyszał prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia - informuje częstochowska policja. Nadzór nad sprawą przejęła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Kim jest Krzysztof R.? Chwilę po ujawnieniu informacji o jego zatrzymaniu, w mediach społecznościowych pojawiły się posty wskazujące na to, że jest ojcem 15-letniej Oliwii. Był to jednak fake news, który szybko został zdementowany. 52-latek był dalszym znajomym 45-letniej Aleksandry. Miał jej pomagać przy pracach na działce. Najprawdopodobniej jest ostatnią osobą, która widziała 45-latkę i jej córkę.

Policja poszukuje świadków, którzy pomogą w ustaleniu przebiegu wydarzeń. Osoby, które wiedzą coś na temat zaginięcia kobiet,, proszone są o kontakt z częstochowską policją. - Apelujemy do wszystkich osób (znajomych, sąsiadów, współpracowników zaginionej Aleksandry Wieczorek, kolegów i koleżanek ze szkoły, do której uczęszczała zaginiona Oliwia Wieczorek, czy też znajomych 52-letniego Krzysztofa R.), które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionych lub zatrzymanym 52-letnim Krzysztofie R., które mogłyby pomóc w poszukiwaniach. Zwracamy się do osób, które nie tylko w dniu zaginięcia, ale również wcześniej (kilka, czy nawet kilkanaście dni temu) miały kontakt z zaginionymi lub z 52-latkiem i zwróciły uwagę na jakiś charakterystyczny szczegół, czy spotkały te osoby w nietypowych okolicznościach, by zgłaszały się do najbliższej jednostki Policji lub informowały telefonicznie, dzwoniąc pod numer 997 lub 112 - informuje KMP w Częstochowie. 

Nadal trwają poszukiwania. Służby przeszukują teren w okolicy działek przy ul. Żyznej oraz zbiorniki wodne. Bliscy zaginionych kobiet postanowili włączyć się w poszukiwania. W piątek na godz. 9:00 zaplanowane jest wspólne szukanie Aleksandry i Oliwii. - Zbiórka o godzinie 9.00 przy wejściu na ROD przy ul. Gronowej. Musisz mieć skończone 18 lat - informują organizatorzy poszukiwań. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.7µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3