Trener częstochowskiej drużyny uderzył młodego siatkarza w twarz. Został ukarany

Norwidtrener
Kastelik

Szymon Kastelik

14 marca, 2023

Na turnieju Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorów Młodszych w Częstochowie doszło do skandalu. Trener częstochowskiej drużyny uderzył swojego siatkarza w twarz.

Do zdarzenia doszło w lutym podczas meczu AZS Częstochowa - KS Norwid Częstochowa. Wszystko zarejestrowały na żywo kamery internetowej transmisji.

Zawodnik Norwidu opuścił plac gry po złym zagraniu i usiadł na "ławce rezerwowych". Wtedy podszedł do niego trener i uderzył go w twarz.

KS Norwid Częstochowa wydał komunikat w tej sprawie. - W związku z sytuacją, która miała miejsce w trakcie Turnieju Finałowego Mistrzostw Śląska Juniorów Młodszych, Zarząd Klubu podjął działania zmierzające do jej szczegółowego wyjaśnienia. Zarząd Klubu zdecydował również o odsunięciu trenera od prowadzenia Zespołu, do czasu zakończenia postępowania wyjaśniającego - informował wówczas klub.

W mediach pojawiły się relacje zawodników drużyny prowadzonej przez "agresywnego" trenera, którzy stanęli w obronie swojego szkoleniowca. 

Kara dla trenera 

Sprawą zajął się również Śląski Związek Piłki Siatkowej. Wydział Dyscypliny ŚZPS wydał 10 marca decyzję w sprawie wydarzeń mających miejsce w czasie turnieju finałowego Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorów Młodszych.

- Wydział Dyscypliny w decyzji z dnia 10 marca 2023 r. orzekł, że zachowanie Piotra Lebiody w czasie meczu w dn. 10 lutego 2023 r. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Hemarpol Norwid Częstochowa polegające za naruszeniu nietykalności cielesnej Zawodnika miało charakter czynnej agresji - informuje Śląski Związek Piłki Siatkowej. 

Na trenera została nałożona kara nagany oraz kara okresowego zawieszenia w prawach w wymiarze 5 (pięciu) miesięcy we wszelkich rozgrywkach Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, którą to karę warunkowo zawiesza się na okres próby wynoszący 12 (dwanaście) miesięcy

  Obu stronom przysługuje odwołanie do Zarządu Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach.

  fot. screen Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa Facebook

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  7 o

  katowice

  Cóż... Bywało lepiej.

  PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3