Tragiczny wypadek w Wodzisławiu Śląskim. Zarzuty dla 24-latka

35 794385

Redakcja

15 stycznia, 2024

24-letni kierowca Peugeota usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W sobotnim wypadku na miejscu zginęło trzech nastolatków. 

Do tragedii doszło w sobotę około godziny 20:30 na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie. Według wstępnych ustaleń kierujący samochodem Peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym Audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego. Następnie Audi dachowało i uderzyło w słup. 

Na miejscu zginęły trzy osoby: kierowca i pasażerowie Audi w wieku 18 i 19 lat. Pozostali pasażerowie: 17-latka i 19-latek, z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Kierowcą Peugeota był 24-latek z powiatu wodzisławskiego, który został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań.

W poniedziałek 24-latek usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, poprzez nieumyślne naruszenie zasad ruchu drogowego. Trwa przesłuchiwanie świadków. Prokuratura czeka też na szczegóły analizy dowodów, miejsca zdarzenia, oględziny pojazdów, a także zabezpieczono nagranie z monitoringu. 

Kierowcy grozi do 8-lat pozbawienia wolności. Raczej nie trafi do aresztu. Według świadków Audi mogło jechać ze zbyt dużą prędkością. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3