Tragiczny początek majówki. Wypadki w Mikołowie i Herbach

50 756070

Redakcja

30 kwietnia 2023

Tegoroczny długi weekend rozpoczął się tragicznie na drogach województwa śląskiego. W sobotnie przedpołudnie kierowca BMW rozbił się na drzewie. Zginął na miejscu. Tego samego dnia życie stracił motocyklista w Herbach.

Do tragedii doszło około godziny 10.00 na ulicy Sosnowej w Mikołowie. Według ustaleń policji, 33-letni kierujący samochodem marki BWM jadąc od dzielnicy Mokre w kierunku dzielnicy Bujaków, z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w drzewo.

Mieszkaniec Katowic zginął na miejscu. Samochód był całkowicie zniszczony. Strażacy musieli użyć ciężkiego sprzętu, aby dotrzeć do ofiary. 

Śmierć motocyklisty

Również w sobotę zginął motocyklista. Do wypadku doszło na ul. Lublinieckiej w Herbach około godziny 20:00. Według wstępnych ustaleń, motocyklista uderzył w przeszkodę na poboczu: znak lub latarnię. Zginął na miejscu. 

W miniony piątek mundurowi ze śląskiej drogówki wraz z kierowcą rajdowym Jarosławem Szeją wspólnie apelowali o zdrowy rozsądek, rozwagę i przestrzeganie przepisów. W ubiegłym roku, w okresie majówki, na drogach województwa śląskiego doszło do 25 wypadków, w których 1 osoba zginęła, a 29 zostało rannych. Policjanci zatrzymali także 154 nietrzeźwych kierujących. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.5µg/m3 PM2.5: 10.9µg/m3