Tomasz M. skazany! Zamordował 11-letniego Sebastiana z Katowic

Tomaszmsebastian
Kastelik

Szymon Kastelik

15 lutego, 2023

Tomasz M. skazany! Zamordował w bestialski sposób 11-letniego Sebastiana z Katowic. Dopuścił się też innych przestępstw. W przeszłości był karany m.in. za porwanie innego chłopca. 

Po ponad roku od zabójstwa 11-letniego Sebastiana, ruszył proces Tomasza M. Podejrzany usłyszał wiele zarzutów. Dwa z nich dotyczyły 11-letniego Sebastiana (m.in. zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem). Trzy inne zarzuty dotyczyły przestępstw o charakterze pedofilskim, gdzie ofiarami miały być dwie małoletnie osoby. Pozostałe oskarżenia dotyczyły m.in. pornografii dziecięcej. 

Proces, który odbył się przed Sadem Okręgowym w Sosnowcu nie był jawny ze względu na dobro innych ofiar. 15 lutego 2023 roku sąd wydał wyrok.  42-letni Tomasz M. za każdym razem przyznawał się do popełnionej zbrodni. 

Sąd nie miał żadnych wątpliwości. Skazała Tomasza M. na dożywocie. Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z więzienia po 30 latach. Otrzymał też dożywotni zakaz zajmowania stanowisk lub prowadzenia działalności związanych z edukacją i wychowywaniem małoletnich.

Bestia

22 maja 2021 roku w Dąbrówce Małej (Katowice) 11-letni Sebastian bawił się na placu zabaw. Miał wrócić do domu o godzinie 19. Napisał do swojej mamy wiadomość z prośbą, żeby pozwoliła mu pobawić się 30 minut dłużej. Mama zgodziła się. Był to ostatni raz, gdy miała kontakt ze swoim synem.

Następnego dnia policja i media w całej Polsce ogłosiły zaginięcie Sebastiana. Służby trafiły na trop Tomasza M. z Sosnowca. Monitoring w pobliżu placu zabaw zarejestrował jego samochód, który w pewnym momencie gwałtownie przyspieszył.

Policja czekała kilka godzin, aż Tomasz M. pokaże się w okolicy Niwki. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Od razu wskazał miejsce ukrycia zwłok chłopca - teren budowy. Chłopiec przewożony był najprawdopodobniej do kilku miejsc. 

Mieszkaniec Sosnowca już w 2008 roku porwał chłopca - stało się to w Siemianowicach Śląskich. Zrobił mu nagie zdjęcia i wypuścił. Został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć. W 2018 roku nałożono na niego zakaz zbliżania do byłej żony z powodu znęcania się nad nią.

Sekcja zwłok 11-letniego Sebastiana wykazała śmierć z powodu uduszenia.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3