THE BEST OF IRENEUSZ KROSNY w MCK Ruda Śląska

The best of Ireneusz Krosny plakat

Redakcja

4 marca, 2023    Ruda Śląska

Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej zaprasza 4 marca 2023 /sobota/ o godzinie 18.00 na spektakl THE BEST OF IRENEUSZ KROSNY.

Potrafi rozbawić każdą publiczność i to bez użycia jednego słowa. Ireneusz Krosny-najsłynniejszy polski mim. Nie ma chyba sceny, na której nie wystąpił. Jego sztuka, poprzez czystość formy i oryginalność stylu, podbija publiczność na całym świecie. Była też wielokrotnie nagradzana na krajowych oraz zagranicznych festiwalach.

Ireneusz Krosny od 30 lat tworzy autorskie, pantomimiczne spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze jest to kreatywność i związane z nią niezwykłe poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował własną technikę poruszania się po scenie. Jego technika jest przezroczysta – czyli czyni każdy ruch zrozumiałym, ale nie zwraca uwagi sama na siebie i daje widzowi poczucie łatwości pracy mima. Krosny nie stosuje makijażu, w szczególności nie stosuje typowego dla mimów pobielania twarzy, i występuje zawsze w czarnym, neutralnym kostiumie. Brak zbędnych ozdobników, ogromny talent i niedający się podrobić styl to wyróżniki sztuki Ireneusza Krosnego.

THE BEST OF IRENEUSZ KROSNY

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.2µg/m3 PM2.5: 29.2µg/m3