Telewizor LG do 2500 zł - który wybrać?

telewizor LG do 2500 zł

Redakcja

19 grudnia, 2022

Czy dobrej jakości telewizory muszą być drogie? To kontrowersyjne pytanie, na które trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Są technologie, które przekładają się na wysoką cenę sprzętu, na przykład OLED, zapewniającą doskonałą jakość kolorów, głęboką czerń i czystą biel. Jednak bez dłuższych poszukiwań znajdziemy telewizory smart TV, w tym również 4K. LG to marka, która zbiera pozytywne oceny użytkowników m.in. ze względu na dopracowany system operacyjny webOS, uchodzący za przyjazny w obsłudze. Jaki model wybrać? Pora sprawdzić propozycje!

Telewizor do 2500 zł - co wziąć pod uwagę?

Czy wybierając telewizor do 2500 zł możemy nisko zawiesić poprzeczkę? Przeciwnie, tym uważniej warto przyglądać się specyfikacji, by z dostępnych modeli wyłowić prawdziwe perełki. Telewizor 4K? Można taki znaleźć! Podobnie jak obsługę za pomocą głosu, skalowanie materiałów do jakości 4K, HDR czy system alertów sportowych. Brzmi ciekawie? Oferta dodatkowych funkcji i zastosowanych technologii różni się w zależności od modelu, jednak uważnie porównując telewizory łatwo znaleźć ten, który najlepiej sprosta naszym wymaganiom.

Na co zwracać uwagę? Ponieważ do 2500 zł mamy do czynienia z telewizorami LED, pominiemy kwestię OLED, skupiając się na innych aspektach, takich jak:

  • przekątna - tak, aby pasowała do naszego pokoju;
  • rozdzielczość - zwykle to telewizory Full HD lub 4K;
  • liczba i rozmieszczenie złączy - by łatwo podpiąć konsolę;
  • design - by telewizor dobrze prezentował się na ścianie;
  • technologie optymalizacji obrazu i dźwięku - znajdziemy je także w sprzętach z tego przedziału cenowego.

W przypadku LG mamy do czynienia ze sprzętami działającymi na webOS, czyli systemie, który oferuje szereg ciekawych rozwiązań, w tym związanych z uczeniem się inteligentnych komend głosowych i rozpoznawanie ich kontekstu. Zwraca uwagę też interfejs z charakterystycznymi ukośnymi kafelkami, po którym łatwo się poruszać.

Jaki model wybrać? Szukając telewizora LG do 2500 mamy kilka możliwości!

TV LG do 2500 - polecane modele

Przeglądając modele w cenie do 2500 zł, realistycznie powinniśmy celować w rozdzielczość 50 cali lub mniej. W tym budżecie uda się również znaleźć telewizory 4K. Jakie modele warto polecić? Oto nasza lista!

  • Telewizor LG 43UQ75003LF - najmniejszy w zestawieniu, 43-calowy telewizor 4K. Wyświetlane materiały w niższej jakości są skalowane do tej zbliżonej do 4K. HDR10 Pro pomoże zaś zadbać o tony kolorów tak, by barwy prezentowały się w pełnej okazałości. Fani piłki nożnej docenią funkcję alertu sportowego, dzięki której nie przegapią informacji o wynikach meczów.
  • Telewizor LG 50UQ75003LF - to większy, bo 50-calowy telewizor 4K, który również zmieści się w zakładanym budżecie. Do wymienionych przy modelu wcześniej atutów, trzeba dodać doskonały design urządzenia, a także - ekologiczne opakowanie, bez zbędnego plastiku i wypełniaczy.
  • Telewizor LG 50UP78003LB - w tym 50-calowym modelu znajdziemy szereg bardzo ciekawych rozwiązań, z trybem Filmmaker Mode na czele. Pozwala on odtwarzać filmy zgodnie z zamysłem twórcy, bez wygładzenia obrazu i z zachowaniem oryginalnych proporcji. Co jeszcze? Wrażenia z oglądania filmu poprawia Funkcja Czysty Głos, która pozwala oddzielić dźwięki rozmów od tła - koniec z niewyraźnymi dialogami!

Telewizory LG w sklepie MediaMarkt to chętnie wybierane sprzęty. Mają wiele zalet, którymi wyróżniają się na tle konkurencji, a fakt, że nawet w budżecie 2500 zł można znaleźć telewizory 4K z ciekawymi technologiami, jest mocnym argumentem na rzecz tej marki

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 17.0µg/m3