Tarnowskie Góry: policjanci zatrzymali piwosza z 300 butelkami piwa!

61 616795

Redakcja

2 czerwca 2020

Tarnogórscy wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który z zaplecza jednego ze sklepów znajdujących się w Miasteczku Śląskim, ukradł... blisko 300 butelek i puszek piwa.

Wczoraj pracownik jednego ze sklepów znajdujących się w Miasteczku Śląskim zauważył, że z zaplecza sklepu, w niewyjaśnionych okolicznościach, zniknęła spora ilość butelek i puszek z piwem. Powiadomiony o sprawie dzielnicowy, wraz z pracownikami sklepu przejrzeli nagranie z monitoringu. Okazało się, że pod koniec maja, w nocy, z zaplecza sklepu, skrzynki i zgrzewki piwa, wyniósł jakiś mężczyzna. Sprawca trzykrotnie okradał zaplecze sklepu i oprócz piwa wyniósł z niego karton naczyń żaroodpornych. Szybko wyszło na jaw, jak mężczyzna dostał się na zaplecze sklepu. Obserwował dostawcę pieczywa, który otwierał zaplecze kluczem, a potem odkładał go w ustalone miejsce. Ten sam klucz wykorzystał złodziej, kradnąc towar warty 800 złotych.

Dzielnicowy rozpoznał mężczyznę. Był to 54-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego, bardzo dobrze znany policjantowi. Mundurowy swoje ustalenia przekazał innym policjantom, którzy zaczęli szukać złodzieja. Na trop rabusia wpadli policyjni wywiadowcy, którzy zatrzymali go podczas patrolu miasta. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Złodziej trafił do policyjnej celi. Dzisiaj, kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

foto: KMP Tarnowskie Góry

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3