Szymon Włodarczyk odszedł z Górnika za ponad 10 mln złotych

Szymon wlodarczyk

Redakcja

7 lipca, 2023

Szymon Włodarczyk nie jest już piłkarzem Górnika Zabrze. Młody napastnik w następnym sezonie zagra w austriackim SK Strum Graz. Do kasy Górnika wpłynie pokaźna kwota. 

To kolejna duża sprzedaż w historii Górnika Zabrze. 20-letni Szymon Włodarczyk był jednym z najlepszych piłkarzy na boiskach Ekstraklasy. Do Zabrza przyjechał z Legii. W barwach Trójkolorowych zagrał 30 spotkań. W minionym sezonie zdobył 9 goli w Ekstraklasie. Był najskuteczniejszym piłkarzem Górnika.

Szymon Włodarczyk zadebiutował też w reprezentacji U-21. W narodowej drużynie napastnik zanotował 5 występów i zdobył 4 bramki.

Perspektywicznym piłkarzem zainteresował się wicemistrz Austrii SK Strum Graz. Włodarczyk został wykupiony z Górnika. Sportowe media informują o kwocie około 2,5 mln euro, a z bonusami to około 3 mln euro. Daje to 10-12 mln złotych, które zasilą klubową kasę w Zabrzu.

Tym samym Włodarczyk znalazł się w czołówce najdrożej sprzedanych piłkarzy z polskiej Ekstraklasy. To kolejny piłkarz Górnika wyceniony na tak pokaźną sumę. W przeszłości zabrzański klub zarobił m.in. na Arkadiuszu Miliku ( ok. 2,6 mln euro) i Szymonie Żurkowskim (4 mln euro). 


fot. Sturm Graz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3