Szpital z Bielska-Białej otrzymał sprzęt do tlenoterapii. Interweniowała senator

Beskidzkiecentrummaps

Redakcja

5 kwietnia 2021

31 marca senator z Bielska-Białej, Agnieszka Gorgoń-Komor, opisała na Facebooku problemu Beskidzkiego Centrum Onkologii im. Jana Pawła II. W szpitalu brakowało sprzętu do ratowania życia.

Senator KO Agnieszka Gorgoń-Komor jest specjalistką chorób wewnętrznych i kardiologii w Oddziale Kardiologii i Kardioonkologii w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Na początku pandemii dołączyła do zespołu walcząc z COVID-19. 31 marca opisała trudną sytuację placówki. 

Z jednej strony jestem dumna i pełna nadziei, bo lekarze i cały personel medyczny dokładają wszelkich starań, są zjednoczeni, by pomagać i ratować ludzkie życia. Z drugiej - rozpaczliwie brakuje nam sprzętu, a każdy dzień bez niego oznacza mniej wyzdrowień, kolejną osobę, której nie będziemy mieć możliwości pomóc..."

Agnieszka Gorgoń-Komor na facebooku

Senator poinformowała, że zgłosiła się w tej sprawie do wojewody oraz Ministerstwa Zdrowia. Jej interwencja przyniosła oczekiwane rezultaty. Szpital otrzymał sprzęt do tlenoterapii. 

Cieszę się, że po mojej interwencji u wojewody, w ministerstwie zdrowia i u marszałka senatu mamy wreszcie w Beskidzkie Centrum Onkologii im. Jana Pawła II więcej sprzętu do tlenoterapii - poinformowała senator na Facebooku.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3