Szpital Śląski w Cieszynie dostanie 15 mln złotych

2023 09 22 Cieszyn MGP 15 mln zł dla szpitala 4

Redakcja

23 września, 2023

Minister Grzegorz Puda wręczy dyrektorowi Szpitala Śląskiego w Cieszynie promesę na inwestycję w wysokości 15 mln złotych. Środki pochodzą z Funduszu Medycznego. 

Pieniądze mają zostać przeznaczone na przebudowę i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR Przekazane środki pochodzą z Funduszu Medycznego – Subfundusz Modernizacji Podmiotów Medycznych, który jest w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.

Szpitalne Oddziały Ratunkowe to pierwsza linia frontu walki o zdrowie i życie pacjentów. Dlatego tak ważne jest, aby SOR-y były odpowiednio wyposażone, odpowiednio obsługiwane i mogły działać sprawnie powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, wręczając promesę na inwestycję przedstawicielowi dyrekcji szpitala w Cieszynie.

Minister Puda zaznaczył, że 15 mln zł dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie to maksymalna możliwa kwota dofinansowania. W konkursie na otrzymanie dofinansowania uczestniczyło ponad 200 wnioskodawców. Wsparcie uzyska ponad 150 inwestycji.

fot. MFiPR

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3