Szkoła dla drag queen w Katowicach. Uczyć będzie m.in. "Twoja Stara"

Pexels cottonbro 4721723

Redakcja

8 lipca, 2022

Do 10 lipca trwają zapisy do Akademii Piosenki Przegiętej, czyli "pierwszej w Polsce szkoły dragu". Podczas weekendowych zajęć uczestnicy będą uczyć się śpiewu, tańca oraz elementów performancu, a kurs zwieńczy występ na żywo.

Kolektyw Śląsk Przegięty otwiera pierwszą w Polsce szkołę drag queen. Chętni przez pół roku będą uczestniczyć w zajęciach pod okiem specjalistów oraz znanych artystów polskiej sceny drag queens. Młodzi adepci uczyć się będą z Cosmią Absurd, Gąsiem, Maxem Reaganem-Thatcherem, Princem Wonglo oraz Twoją Starą.

Do udziału zapraszamy wszystkie osoby pełnoletnie, które nigdy nie występowały na scenie w dragu oraz te, które w momencie zgłoszenia mają za sobą maksymalnie dwa występy. Drag traktujemy bardzo szeroko (drag queen/king/queer/thing/alien, club kid, dragleska, itd.), zapraszamy więc wszystkie osoby, które chcą realizować się formule queerowego performansu klubowego z wykorzystaniem lip syncu, śpiewu na żywo, stand upu, tańca/ruchu i każdej innej formy ekspresji. - piszą organizatorzy wydarzenia. 

Zajęcia będą odbywać się w Katowicach od sierpnia do grudnia 2022 roku. Osoby uczestniczące w projekcie przy wsparciu specjalistów i specjalistek zdobędą warsztat sceniczny i przejdą przez cały proces tworzenia persony dragowej i przygotowania numeru dragowego. W finale wystąpią na scenie na żywo przed publicznością. Udział w Akademii jest bezpłatny, organizatorzy nie pokrywają jednak kosztów dojazdu ani noclegu. Każda osoba uczestnicząca otrzyma niewielki budżet produkcyjny na realizację swojego występu. 

Projekt powstaje w ramach programu MUZYKOGRANTY dzięki wsparciu Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek | Katowice Miasto Muzyki UNESCO

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.2µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3