Szczęśliwy finał poszukiwań 83-latki z Frydka. Kobietę odnaleziono w lesie

Odnaleziona seniorka

Redakcja

7 maja 2024

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 83-latki z Frydka. Kobieta wyszła z domu, nikogo o tym nie informując i nie było wiadomo, gdzie mogła się udać. Po kilkunastu godzinach poszukiwań, policjant CBŚP z Katowic, będąc w czasie wolnym od służby, zauważył głęboko w lesie seniorkę, która wyglądała na zagubioną. Szybko okazało się, że to zaginiona mieszkanka powiatu pszczyńskiego.

W sobotę, 4 kwietnia tuż przed godziną 23, pszczyńscy policjanci zostali poinformowani o zaginięciu 83-letniej mieszkanki Frydka. Tego dnia kobieta zabrała ze sobą rower i wyszła z domu nie informując nikogo dokąd się wybiera. Z seniorką nie było żadnego kontaktu - nie zabrała ze sobą telefonu. 

Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ z zebranych informacji wynikało, że kobieta ma problemy ze zdrowiem i pamięcią. Już chwilę po tym, stróże prawa rozpoczęli poszukiwania. Sprawdzali wszystkie miejsca, gdzie mogła przebywać 83-latka i ustalali osoby, które mogły ją widzieć. W akcji poszukiwawczej oprócz pszczyńskich policjantów brali udział m.in. mundurowi z Tychów, Bierunia i Katowic, a także strażacy PSP w Pszczynie.

Po około 12 godzinach poszukiwań na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że seniorka została odnaleziona przez policjanta CBŚP w Katowicach, który w czasie wolnym od służby spacerował po lesie z psem. 

Mundurowy zwrócił uwagę na kobietę, ponieważ nie dość, że znajdowała się w trudno dostępnym zalesionym miejscu i wyglądała na zagubioną, to dodatkowo kontakt z nią był utrudniony.W obawie o jej życie i zdrowie powiadomił służby, a w oczekiwaniu na ich przyjazd monitorował stan zdrowia kobiety - relacjonuje policja.

Po przebadaniu przez ratowników medycznych 83-latka trafiła do szpitala z uwagi na to, że wymagała opieki lekarskiej.

powiązane artykuły:

54 797294
Lokalne 29 stycznia 2024

W trudno dostępnym terenie leśnym została odnaleziona 14-letnia dziewczyna. Nastolatka zaginęła w

Police 112
Lokalne 10 stycznia 2024

Para nastolatków z domu dziecka nie wróciła na czas do ośrodka. Policjanci natychmiast rozpoczęli

zatrzymanie poszukiwanego
Lokalne 12 maja 2022

Policja Śląska zakończyli poszukiwania za zaginioną, 80-letnią Heleną Przybyłowską, mieszkanką Czela

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

25 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.4µg/m3