Szczęśliwy finał poszukiwań 70-latki. Kobietę odnaleziono w lesie

47 762038

Redakcja

6 czerwca, 2023

Policjanci, strażacy, ochotnicy, psy, a nawet dron. Służby zrobiły wszystko, żeby odnaleźć zaginioną 70-latkę. I udało się! Kobietę odnaleziono w lesie. Trafiła do szpitala. 

4 czerwca 2023 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku otrzymali informację o zaginięciu 70-letniej mieszkanki Długiego Kąta. 

- Kobieta rano, dzień wcześniej, wyszła z domu i do chwili zgłoszenia jej zaginięcia nie wróciła oraz nie nawiązała kontaktu z bliskimi. Policjanci z kłobuckiej komendy natychmiast rozpoczęli poszukiwania seniorki, w które zaangażowały się również służby ratownicze z powiatu kłobuckiego: KP PSP w Kłobucku, OSP w Węglowicach, OSP w Truskolasach, OSP we Wręczycy Wielkiej, OSP w Zamłyniu, OSP w Borowem, OSP w Długim Kącie, OSP w Czarnej Wsi, OSP w Solarni oraz przewodnik psa służbowego wraz z psem służbowym z KMP w Zabrzu - informuje policja.

W poszukiwaniach użyto też drona, quady oraz psy poszukiwawcze. Finał poszukiwań był szczęśliwy. 5 czerwca przed południem, w kompleksie leśnym w miejscowości Długi Kąt, odnaleziono 70-latką.

Była wychłodzona i osłabiona. Po udzieleniu jej wstępnej pierwszej pomocy, wezwano na miejsce ZRM, którego załoga zdecydowała o przewiezieniu 70-latki do szpitala w celu przeprowadzenia szczegółowych badań.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3