Szczegóły tragicznego wypadku na A1. Pijany kierowca busa. Cztery osoby wypadły z pojazdu

42 759307

Redakcja

22 maja, 2023

W niedzielę, 21 maja na Autostradzie A1 pod Częstochową doszło do tragicznego wypadku z udziałem busa. W zdarzeniu zginęły dwie osoby. Kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu. 

W niedzielę około godziny 15:00 do tragicznego wypadku doszło na A1 pomiędzy węzłami Jasna Góra i Blachownia na 346km autostrady w kierunku Katowic.

-  41-letni kierujący oplem vivaro jadąc w kierunku Ostrawy, w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu zderzył się z prawidłowo jadącym prawym pasem ruchu pojazdem osobowym audi, który po zderzeniu zjechał na pas awaryjny po prawej stronie. Natomiast pojazd opel siłą odrzutu uderzył w bariery energochłonne, po czym kilkakrotnie obrócił się wokół własnej osi i zatrzymał się na lewym pasie ruchu na przeciwnej jezdni w kierunku Łodzi - relacjonuje policja.

Podczas dachowanie z busa wypadły 4 osoby - 3 z nich były reanimowane. Niestety służbom nie udało się uratować dwóch mężczyzn w wieku 41 i 33 lat.

- 41-letni sprawca wypadku był pijany. Jego badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obecnie sprawca tragicznego wypadku przebywa w szpitalu, gdzie jest dozorowany przez policjantów. Ponadto pobrano mu krew do badań na zawartość substancji innych niż alkohol. Jak ustali śledczy, pojazdem marki Opel Vivaro podróżowało 6 mężczyzn. To mieszkańcy Warszawy w wieku od 33 do 41 lat - dodaje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.6µg/m3 PM2.5: 29.5µg/m3