Szczegóły strzelaniny w Pszczynie

35 788576

Redakcja

1 grudnia, 2023

W czwartek doszło w Pszczynie do strzelaniny. 40-letni napastnik został ranny. 

Do strzelaniny doszło w czwartek po południu na osiedlu Piastów w Pszczynie. Po godzinie 16:00 otrzymała zawiadomienie o dwóch mężczyznach, z których jeden miał na osiedlu Piastów oddać strzały z broni do zaparkowanego tam samochodu, rozbijając w nim szybę.

Kiedy na miejsce przybyli funkcjonariusze, doszło do strzelaniny.

- Gdy policjanci zauważyli opisywanych mężczyzn, jeden z nich, trzymając w dłoni rewolwer, zaczął uciekać. Uciekając, strzelał w kierunku interweniujących mundurowych, którzy zostali zmuszeni również do użycia służbowej broni w celu obezwładnienia napastnika. Gdy jeden z policjantów zauważył w pewnym momencie, że mężczyzna zaczyna manipulować przy swoim rewolwerze, natychmiast podbiegł i go obezwładnił - relacjonuje pszczyńska komenda.

Do policjantów strzelał 40-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Został ranny. Trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. W dalszym ciągu bardzo pobudzony i agresywny, znajduje się tam pod czujnym okiem pilnujących go policjantów.

Drugi z mężczyzn to 36-latek z powiatu pszczyńskiego, który niedawno opuścił mury więzienia. Został zatrzymany przez inny patrol. Był pijany. Jego przesłuchanie będzie możliwe, gdy tylko wytrzeźwieje.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3