Syryjczycy podstępem usiłowali dostać się do Polski

6 274625 g

Redakcja

12 listopada, 2023

Na lotnisku w Pyrzowicach zatrzymano trzech obywateli Syrii. Posłużyli się sfałszowanymi dokumentami. 

W miniony czwartek funkcjonariusze straży granicznej w Katowicach-Pyrzowicach przeprowadzili kontrolę legalności pobytu wobec pasażerów, którzy przylecieli z Aten. 

- Trzech mężczyzn, w wieku 25, 39 i 66 lat, w trakcie legitymowania okazało bułgarski i francuski dowód osobisty oraz ukraiński paszport. Po przeprowadzonej analizie dokumentów okazało się, że ukraiński paszport i bułgarski dowód osobisty zostały sfałszowane, natomiast dowodem francuskim posiadający go cudzoziemiec próbował posłużyć się metodą „na podobieństwo” - informuje śląska straż graniczna.

Fałszywymi dokumentami posłużyli się obywatele Syrii. W ten sposób chcieli dostać się do Polski i zapewne dalej na zachód. Za nielegalne przebywanie na terytorium Polski cudzoziemcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości od 200 do 500 zł.

Ponadto z powodu podejrzenia popełnienia przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu oraz posłużenia się sfałszowanymi dokumentami, podróżni zostali zatrzymani. Obecnie trwają dalsze czynności służbowe z ich udziałem.

fot. straż graniczna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.2µg/m3 PM2.5: 28.7µg/m3