Symfonia Radości z NOSPR. Koncert Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej Fundacji ISKIERKA

Iskierka koncert nospr 2023 fb 1080 x 10801

Redakcja

7 czerwca, 2023    Katowice

7 czerwca 2023 roku o g. 18.00 odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny, podczas którego dzieci na co dzień zmagające się z chorobą nowotworową zagrają na instrumentach perkusyjnych z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia pod batutą Adama Sztaby.

Po trzech latach Dziecięca Orkiestra Onkologiczna Fundacji ISKIERKA pod batutą Piotra Sutta wraca do NOSPR w Katowicach z koncertem: "SYMFONIA RADOŚCI"!

Nowe aranżacje na 2 orkiestry i chór oraz wiele muzycznych niespodzianek. Do współtworzenia tego koncertu zostali zaproszeni: MAŁGORZATA OSTROWSKA, RALPH KAMINSKI, GRZEGORZ TURNAU I KUBA JURZYK. To nie koniec atrakcji, bo towarzyszył im będzie CHÓR INFORMATYKÓW pod batutą chórmistrza Benedykta Odyi.

Podopieczni Fundacji ISKIERKA tworzący Dziecięcą Orkiestrę Onkologiczną, na co dzień dzieci zmagające się z chorobą nowotworową, zagrają na instrumentach perkusyjnych swój 14. w historii koncert, a drugi na scenie NOSPR w Katowicach. To wydarzenie muzyczne, które od lat udowadnia, jak różne muzyczne światy mogą się spotkać i przy okazji zrobić kawałek DOBRA. Pokazuje, że w muzyce nie ma ograniczeń, a dzieci chore onkologicznie mogą stać się pełnoprawnymi artystami. W dniu koncertu mają bowiem okazję zapomnieć o trudach leczenia, miesiącach lub latach pomiędzy szpitalem, a domem.

Dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin -podopiecznych Fundacji ISKIERKA.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3