Trwają poszukiwania Sylwestra Suszka, biznesmena z Katowic, który wzbogacił się m.in. dzięki stworzeniu giełdy kryptowalut. Mężczyzna zaginął 10 marca 2022 roku.
Sylwester Suszek 10 marca 2022 roku wyjechał rano z domu na spotkanie biznesowe do Czeladzi, do którego miało dojść przy ulicy Wiosennej, gdzie najprawdopodobniej spotkał się ze wspólnikiem. Następnie odjechał samochodem. Wiadomo tylko tyle, że w kierunku Katowic.
Do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, która zajmuje się tą sprawa, spłynęły różne zgłoszenia, ale nie zostały potwierdzone. Siostra zaginionego w rozmowie z nami stwierdziła, że służby nie robią wystarczająco dużo, żeby odnaleźć jej brata. Twierdzi, że musiało mu się coś stać, ponieważ od zaginięcia minęło już wiele dni i nie znamy żadnych szczegółów.
W dniu zaginięcia mężczyzna był ubrany w czarne buty sportowe z pomarańczowymi elementami, oliwkowo-czarną kurtkę z żółtym paskiem, niebieskie jeansy i czarną bluzę. Mężczyzna miał przy sobie mała torbę - saszetkę przewieszaną przez ramię.
Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z policjantami komendy miejskiej w Katowicach pod nr tel. 47 85 125 55, 47 85 120 00, e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. alarmowego 112 - dodaje policja.
Twórca jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalut w Polsce ostatni raz był widziany na terenie firmy Deltaoils-Plus. Jak informuje Bitcoin.pl, spółka zaoferowała nagrodę w wysokości miliona milion złotych za wskazanie jakichkolwiek informacji, które pomogą odnaleźć zaginionego mężczyzn
Sylwester Suszka to założyciel BitBay (od 2021 roku Zonda), czyli jednej z największych giełd kryptowalut w Polsce. Od maja 2021 roku nie był jednak już związany z tą firmą. W 2020 roku TVN w programie Superwizjer ujawnił, że wśród udziałowców i współpracowników miały znajdować się osoby z przeszłością kryminalną.
Zonda poprosiła nas o opublikowania poniższego komunikatu:
Sylwester Suszek opuścił firmę w maju 2021 r. i od tego czasu nie ma żadnych powiązań z firmą Zonda (dawniej BitBay). Jesteśmy zasmuceni wiadomością o jego zaginięciu i mamy nadzieję, że wróci do domu cały i zdrowy. Z