
Kryminalni ze świętochłowickiej komendy zatrzymali 33-letnią mieszkankę miasta. Kobieta posiadała przy sobie ponad 726 porcji dilerskich środków odurzających.
Świętochłowiccy kryminalni ustalili, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Chropaczów lokatorka może posiadać znaczne ilości zabronionych środków. Jak się później okazało policjanci się nie mylili. 33-letnia świętochłowiczanka została zatrzymana w mieszkaniu.
W trakcie przeszukania stróże prawa znaleźli worek strunowy z żółtym proszkiem i sprasowaną brązową masą oraz 24 zwitki folii aluminiowej z zielonym suszem i zbrylowaną żółta substancją.
Po przebadaniu i zważeniu substancji okazało się, że proszek to amfetamina, susz to marihuana a prawie 50 gramów sprasowanej masy to haszysz. Z zabezpieczonych środków odurzających można było przygotować w sumie 726 działek dilerskich.
Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Następnie doprowadzona do chorzowskiej prokuratury usłyszała zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją prokuratora została oddana pod policyjny dozór. Grozi jej do 10 lat więzienia.
Źrodło: KMP w Świętochłowicach