Świętochłowiczanin miał znęcać się nad żoną. Teraz grozi mu więzienie

60 691785

Redakcja

30 stycznia, 2022

39-letni mieszkaniec Świętochłowic może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Podejrzany jest o przemoc rodzinną, którą stosował wobec swojej żony.

Policja w Świętochłowicach otrzymała zgłoszenie o awanturze w jednym z mieszkań. - Na miejscu zastali roztrzęsioną kobietę oraz jej partnera. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna w trakcie awantury domowej, którą wywołał, ubliżał pokrzywdzonej. Nie stronił też od przemocy fizycznej - informuje KMP w Świętochłowicach. 

W dniu interwencji miał uderzyć żonę w twarz. Policjanci zatrzymali podejrzanego. - W poniedziałek mężczyzna został doprowadzony do chorzowskiej Prokuratury. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu znęcania się nad konkubiną oraz uszkodzenia jej ciała. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji, na czas trwania postępowania karnego świętochłowiczanin został objęty zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Mężczyzna został ponadto objęty policyjnym dozorem. Grozi mu też kara do 5 lat więzienia - dodaje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.0µg/m3 PM2.5: 10.1µg/m3