Świętochłowicka szkoła rozpoczyna współpracę z ArcelorMittal Poland

B84627d602139d1bc49967eb9e4903177e87955b

Redakcja

17 marca, 2023

Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych im. A. Świdra w Świętochłowicach i przedstawiciele koncernu ArcelorMittal Poland podpisali list intencyjny wyrażający wolę współpracy środowiska szkolnego z przemysłem. Porozumienie ma wpłynąć na kształcenie zawodowe młodzieży na potrzeby lokalnego rynku pracy.

Dzięki współpracy uczniowie ZSTiT przygotowujący się do zawodu elektromechanika, otrzymają szansę na praktykę w świętochłowickim zakładzie ArcelorMittal Poland. Uczniowie drugiej i trzeciej klasy szkoły branżowej będą realizowali praktyczną naukę w świętochłowickim zakładzie przez dwa dni w tygodniu.

- Hutnictwo to branża o wielowiekowej tradycji, ale jednocześnie branża, przed którą rysuje się dobra przyszłość. Turbiny wiatrowe, panele fotowoltaiczne, zrównoważony transport i nowoczesne budownictwo – wszędzie tam wykorzystywana jest stal (..) Dlatego już teraz myślimy o zawodach, które będą nam potrzebne w przyszłości, a elektromechanik z pewnością do nich należy. Jako największa firma stalowa w Polsce i część międzynarodowej grupy ArcelorMittal mamy młodym adeptom hutnictwa wiele do zaoferowania –  mówi Marek Adamczyk, dyrektor świętochłowickiego oddziału ArcelorMittal Poland.

Świętochłowicka szkoła otrzymała od ArcelorMittal Poland także 15 000 zł, które może przeznaczyć na wyposażenie, szkolenia lub inne cele przyświecające współpracy zawodowej z firmą.

- Chciałbym serdecznie podziękować firmie ArcelorMittal Poland S.A. za udzielenie wsparcia finansowego, które w całości zostanie przeznaczone na dalszy rozwój, naukę oraz poszerzanie zawodowych horyzontów naszych uczniów. Uczniowie będą mogli czerpać wiedzę z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, korzystać z dodatkowych szkoleń zawodowych, a także zdobywać doświadczenie, które w przyszłości z pewnością zostanie wykorzystane w wyuczonym zawodzie. Umowa, którą mogą podpisać uczniowie z firmą, to niebywała szansa dla wielu z nich na zdobycie doświadczenia, tak dziś ważnego na ścieżce zawodowej podkreśla Paweł Łata, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych im. A. Świdra w Świętochłowicach.

fot. UM Świętochłowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 14.3µg/m3