Świętochłowice: ukrywał narkotyki w skarpecie

60 618854

Redakcja

23 czerwca 2020

W trakcie kontroli opla, w ręce miejscowych kryminalnych wpadło dwóch młodych mężczyzn z narkotykami. Jeden z nich ukrywał amfetaminę w skarpecie. Z kolei ich 22-letni kompan prawdopodobnie prowadził pojazd, będąc pod wpływem środków odurzających.

W piątek świętochłowiccy kryminalni patrolowali ulice miasta. Późnym wieczorem w dzielnicy Chropaczów zauważyli zaparkowany pojazd. Wewnątrz znajdowały się cztery młode osoby. Na widok policjantów, mężczyźni siedzący z tyłu zaczęli nerwowo się rozglądać. Stróże prawa postanowili to skontrolować. Siedzącym za kierownicą opla okazał się 22-letni bytomianin. W trakcie czynności mundurowych na jaw wyszedł powód zachowania pasażerów. Przy obu mężczyznach kryminalni znaleźli narkotyki. Pierwszy 20-letni mieszkaniec Bytomia ukrywał marihuanę w kieszeni spodni. Jego rówieśnik wybrał nietypową skrytkę. W skarpetce bytomianina policjanci znaleźli zwitek foli aluminiowej z białą substancją proszkową. Ponadto w związku z podejrzeniem, że kierujący mógł prowadzić auto po użyciu narkotyków, pobrano 22-latkowi krew do dalszych badań, bowiem badanie alkomatem nie wykazało, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie dwaj 20-letni pasażerowie usłyszeli zarzut posiadania niedozwolonych środków psychotropowych. Teraz grozi im do 3 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Jeżeli okaże się, że ich 22-letni kompan dopuścił się jazdy pod wpływem środków odurzających, wkrótce i on usłyszy zarzut. Postępowanie w sprawie prowadzi świętochłowicka komenda.

foto: KMP Świętochłowice

60 618853

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3