Świętochłowice: Szpital już pracuje – z wyjątkiem interny

Szpital1 01

Redakcja

19 czerwca 2020

Szpital w Świętochłowicach, który wstrzymał w czwartek przyjęcia pacjentów na wszystkie oddziały, w piątek po południu wznowił działalność – z wyjątkiem oddziału wewnętrznego.

„Izba przyjęć ponownie przyjmuje pacjentów. Do pracy na dotychczasowych zasadach powróciły również prawie wszystkie oddziały” - przekazała PAP w piątek po południu Katarzyna Tomczyk ze świętochłowickiego magistratu.

„Jedynie Oddział Chorób Wewnętrznych pozostanie zamknięty przez najbliższych siedem dni – w tym czasie wstrzymane pozostają zarówno przyjęcia, jak i wypisy pacjentów” - dodała.

Powodem czwartkowego wstrzymania działalności było potwierdzenie zakażenia koronawirusem jednej z leczonych w tej placówce osób. W następstwie tego czasowo wstrzymano przyjęcia i wypisy pacjentów na wszystkich oddziałach. Zamknięta była również izba przyjęć.

Osoby, które miały kontakt z zakażonym pacjentem, zostały poddane kwarantannie. Kolejne działania w tej sprawie są efektem zaleceń chorzowskiego sanepidu.

Szpital to kolejna dotknięta koronawirusem instytucja w Świętochłowicach. W środę lokalne władze zdecydowały o ponownym zamknięciu dla interesantów budynków magistratu z powodu wykrycia SARS-CoV-2 u jednego z pracowników urzędu miejskiego. Dwóch urzędników z wydziału, w którym pracuje zakażona osoba, skierowano na kwarantannę. Kilka dni wcześniej z powodu koronawirusa zawieszono działalność trzech placówek w tym mieście - przedszkola, szkoły i poradni.

W poniedziałek świętochłowicki magistrat informował o zawieszeniu, w związku ze stwierdzonymi przypadkami zakażeń u pracowników SARS-CoV-2, Przedszkola Miejskiego nr 12, Szkoły Podstawowej nr 1 i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

W każdej z tych placówek badania potwierdziły zakażanie po jednym z pracowników. Kwarantannie zostało poddanych 13 pracowników przedszkola (5 nauczycieli i 8 pracowników administracji i obsługi) oraz 9 dzieci, które miały kontakt z zakażoną osobą.(PAP)

Foto: Świętochłowice.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.5µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3