Świętochłowice: Przedszkole nr 12 zamknięte. Pracownik ma koronawirusa

Przedszkoleee

Redakcja

15 czerwca 2020

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z pracowników Przedszkola Miejskiego nr 12 w Świętochłowicach. W związku z tym od 15 czerwca placówka ta zostanie zamknięta. We wszystkich placówkach przeprowadzane są akcje dezynfekcji pomieszczeń. W tej chwili w mieście działają 4 przedszkola.

Przedszkole nr 12 przy ulicy Harcerskiej w Świętochłowicach do odwołania zawiesza swoją działalność i będzie zamknięte ze względu na kwarantannę. 

Tymczasem, jak informuje minister zdrowia Łukasz Szumowski - Wysoka temperatura nie zlikwiduje wirusa. Wirusa zabija dystans. Dodał, że już pod koniec tego tygodnia, gdy skończy się badanie przesiewowe na Śląsku, liczba zakażonych powinna spaść.

Zaznaczył też, że epidemia wcale się nie skończyła, choć wiele osób zachowuje się tak, jakby o tym zapomniało. „Teraz przy tej pogodzie – wiosna - wrażenie jest takie, jakby już wszystko minęło jak zły sen, a nie minęło” – ostrzegł w Programie III Polskiego Radia.

„Tutaj nie ma co liczyć na to, że ta wysoka temperatura zlikwiduje wirusa, (...) może słońce, promienie ultrafioletowe, ale to też w niewielkim stopniu. Wirusa zabija dystans” – podkreślił.

Minister stwierdził też, że do końca tygodnia zakończy się akcja badań przesiewowych u górników i ich rodzin, i wtedy „gwałtownie powinna spaść liczba zakażonych”.

„W tym tygodniu spodziewajmy się podobnych liczb zakażonych – 200 z samego Śląska. To będzie pewnie 400 z całej Polski” – prognozuje. W niedzielę resort informował o wzroście zdiagnozowanych przypadków w Polsce do 29 392. Zmarło 1 247 chorych, a wyzdrowiało już 14 226.

Foto: pm12swietochlowice.superszkolna.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3