Świętochłowice: prowadził skuter mając prawie 2 promile

Csm csm police 4261182 1920 601c3783ba 2d8f41adab

Redakcja

9 czerwca 2020

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł 47-letni mężczyzna, który prowadził skuter na podwójnym gazie.

Wczoraj nad ranem podczas patrolowania ulicy Katowickiej, mundurowi ze świętochłowickiej policji zauważyli motorower, którego tor jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Stróże prawa niezwłocznie zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą skutera siedział 47-letni bytomianin. Od mężczyzny wyczuwalna była intensywna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Jazda w takim stanie to prosta droga do spowodowania zagrożenia w ruchu, mogącego skończyć się tragicznie.

Ponadto podczas sprawdzania przebiegu pojazdu, stróże prawa ujawnili w jednośladzie zmianę wskazań drogomierza. Rozbieżność w przebiegu pojazdu sięgała ponad 10 tys. km. Ingerencja we wskazania drogomierza jest przestępstwem, zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Odpowiedzialność ponosi zarówno osoba, która licznik cofa, jak i właściciel pojazdu zlecający taką usługę.
Z kolei za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi wysoka grzywna, kara nawet 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3