Świętochłowice: kradzież z włamaniem w Chropaczowie

60 701333

Redakcja

13 kwietnia, 2022

Za kradzież z włamaniem odpowie 39-letni świętochłowiczanin. Jego łupem padła gotówka. Policjanci namierzyli i zatrzymali mężczyznę oraz odzyskali skradzione pieniądze.

Dyżurny świętochłowickiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z mieszkań na terenie miasta. Łupem złodzieja padła gotówka. Do dzielnicy Chropaczów pojechali policjanci z miejscowej komendy. Na miejscu pracowali kryminalni oraz technik, którzy zbierali i zabezpieczali dowody przestępstwa. Wspomagał ich również przewodnik z policyjnym psem z zabrzańskiej komendy. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili wizerunek podejrzewanego, a następnie go namierzyli. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Świętochłowic.

Mężczyzna był wyraźnie zaskoczony widokiem stróżów prawa. Policjanci zatrzymali rabusia, który trafił do policyjnej celi a zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara nawet 10 lat więzienia, jednak może ona zostać podwyższona nawet o połowę, ponieważ świętochłowiczanin dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Kryminalni odzyskali skradzione pieniądze, które niebawem wrócą do prawowitej właścicielki.

 

Źródło: KMP w Świętochłowicach

60 701334

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3