Świętochłowice: kopali i uderzali nastolatkę [Wideo]

Fear 1131143 1920

Redakcja

12 czerwca 2020

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które pobiły nastoletnią mieszkankę Świętochłowic. Oprawcy kopali i uderzali pokrzywdzoną. Grozi im do 3 lat więzienia.

Oficer dyżurny świętochłowickiej policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu nastolatki na jednym z boisk szkolnych na terenie miasta.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że pomiędzy 16-latką a innym nastolatkiem doszło do sprzeczki. Po upływie chwili stawała się ona coraz bardziej agresywna. W pewnym momencie chłopak wraz z dwójką swoich znajomych zaatakowali dziewczynę, kopiąc ją i uderzając. Po całym incydencie wszyscy uciekli.

W wyniku podjętych czynności mundurowi ustalili wizerunek i dane agresorów. Już po chwili, w dzielnicy Lipiny stróże prawa zatrzymali 19-latka i jego o rok młodszą koleżankę. Oboje zostali przewiezieni do miejscowej komendy. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu, a w organizmie 18-latki ponad pół promila. Młodzi świętochłowiczanie trafili do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli zarzut dokonania pobicia. Wkrótce w ręce policjantów wpadł trzeci sprawca. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Świętochłowic.

Czytaj także: Wypadek motocyklisty w Świętochłowicach? Trwa śledztwo policji

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie również jemu zarzutu pobicia. Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, całej trójce zakazano zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia.

Wideo: Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3