Świętochłowice: 33-latek zabił starszego mężczyznę!

60 616939

Redakcja

3 czerwca 2020

Na wniosek policji i prokuratury, chorzowski sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu sprawcy śmiertelnego, ciężkiego uszkodzenia ciała. 33-letni mężczyzna śmiertelnie pobił 62-latka w jednym z mieszkań na terenie miasta.

W niedzielę dyżurny świętochłowickiej komendy policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta znaleziono zwłoki. Na miejsce pojechał patrol interwencyjny. W mieszkaniu przebywali już strażacy, którzy siłowo weszli do mieszkania. Okazało się, że wcześniej jeden z zaniepokojonych lokatorów zgłosił interwencję na numer alarmowy, w związku z tym, że od dłuższego czasu nie widział swojego sąsiada.

W miejsce odnalezienia zwłok została skierowana grupa dochodzeniowo – śledcza, która zabezpieczała ślady i gromadziła dowody przestępstwa. Czynności policjantów nadzorował prokurator. W tym samym czasie kryminalni zatrzymali trzy osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia bezpośredniego sprawcy pobicia. Ze wstępnych ustaleń stróżów prawa wynika, że do brutalnego w skutkach zdarzenia doszło w drugiej połowie maja br. 62-letni mężczyzna, został dotkliwie pobity przez 33-latka. Po zdarzeniu sprawca zostawił mężczyznę w jego mieszkaniu i uciekł. Niestety, jego obrażenia okazały się śmiertelne. Rozpoczęły się poszukiwania agresora, które zakończono już na drugi dzień.

Podczas patrolowania ulicy Chorzowskiej, policjanci dostrzegli podejrzewanego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. 33-latek został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy policji. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu ciężkiego uszkodzenia ciała, którego następstwem była śmierć człowieka. Oprawca dział w warunkach recydywy, bowiem już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Wczoraj na wniosek śledczych i prokuratora, chorzowski sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzą świętochłowiccy kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Foto: KMP Świętochłowice

60 616938

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3