Światowe Forum Miejskie. Morawiecki o Katowicach: miasto kultury i technologii [WIDEO]

Wufmorawiecki

Redakcja

27 czerwca, 2022

Wystartowało Światowe Forum Miejskie w Katowicach - WUF11. To kilkudniowe wydarzenie, w trakcie którego omawiana będzie przyszłość miast, zwłaszcza w ujęciu ekologii, klimatu oraz transportu.

Katowice do 30 czerwca są najważniejszym miastem na świecie. W stolicy województwa śląskiego odbywa się 11. Światowe Forum Miejskie organizowane przez ONZ-Habitat. W poniedziałek, 27 czerwca o godzinie 10:00 w Spodku zorganizowano ceremonię otwarcia WUF11, w którym udział wzięli przedstawiciele z całego świata, władze Katowic, samorządu regionalnego oraz premier Mateusz Morawiecki.

- To miast, które było zbudowane w oparciu o założenia pierwszej i drugiej rewolucji przemysłowej i eksploatowane do granic możliwości. Dziś to miasto kultury, miasto technologii - mówił o Katowicach premier Morawiecki podczas ceremonii otwarcia WUF11.

- W Polsce, a w szczególności na Śląsku mamy powiedzenie "Gość w dom, Bóg w dom" - powiedział prezydent Katowic, Marcin Krupa do przybyłych gości. 

WIECEJ W PONIŻSZYM WIDEO:

Światowe Forum Miejskie to wydarzenie, które odbywa się co dwa lata. Podczas licznych paneli, dyskusji i debat przedstawiciele władz, organizacji społecznych itd. rozmawiają nad przyszłością miast i ich rozwojem. Szczególną uwagę skupia się nad klimatem i transportem. Katowicka edycja WUF11 to też 11 tematycznych stref zlokalizowanych w centrum miasta i dostępnych dla wszystkich, zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.5µg/m3 PM2.5: 9.8µg/m3