Strefa Wodnego Relaksu w Czeladzi walczy o tytuł „Modernizacja Roku”

Basen 1 news

Redakcja

4 kwietnia, 2022

Wystartowała 26. edycja Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Wśród inwestycji poddanych pod głosowanie znalazła się Strefa Wodnego Relaksu w Czeladzi, czyli basen w Parku Grabek.

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” skierowany zarówno do inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych - modernizacji oraz nowych obiektów - ukończonych do 1 kwartału 2022 r., wyróżniających się walorami jakościowymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Konkurs promuje funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowych technik, efektywnych i bezpiecznych urządzeń, wysoką jakość robót budowlanych, efekty ekologiczne, a w przypadku obiektów zabytkowych dbałość o architekturę i ochronę dziedzictwa kulturowego.

Budowa czeladzkiego basenu rozpoczęła się w maju 2020 roku. Za prawie 12 mln zł inwestycję realizowała sosnowiecka firma CEW.

W ramach prowadzonej przez Czeladzkie Wodociągi inwestycji, powstał nowoczesny kompleks basenowy, w skład którego wchodzi: basen pływacki o długości 25 metrów, basen rekreacyjny o długości niespełna 25 metrów, wodny plac zabaw, brodzik oraz zaplecze techniczne.

Basen pływacki pełni funkcję sportową. Został wyposażony w cztery tory pływackie oddzielone za pomocą lin oraz pasów kolorystycznych w dnie i ścianie niecki. Ściany nawrotne zostały wyposażone w słupki nawrotne. Basen rekreacyjny został z kolei wyposażony m.in. w leżankę z masażerem, armatkę oraz kurtynę wodną. Całość uzupełnia plac rekreacyjny, zaplecze sanitarno-szatniowe oraz parking na około 100 miejsc.

Głosowanie trwa od 1 kwietnia do 20 maja br. Swój głos oddać można raz na dobę – na jeden obiekt – w każdej z kategorii konkursowych. Dla głosujących przewidziano nagrody.

Aby zagłosować na wybrany obiekt należy:

  1. Wejść na stronę internetową konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”,
  2. Wyszukać zgłoszony obiekt według województwa lub nazwy obiektu,
  3. Kliknąć na zgłoś obiekt, a następnie „zobacz podstronę obiektu i oddaj swój głos”,
  4. Na podstronie należy podać imię i nazwisko, adres mailowy, a po udanej weryfikacji kliknąć „Zagłosuj”,
  5. Zaakceptować wysłany na podany adres mailowy link do aktywacji głosu,
  6. Liczba oddanych głosów będzie aktualizowana o pełnej godzinie, głosy można oddawać raz na 24h z jednego adresu IP w każdej kategorii,
  7. Głosowanie zakończy się 20.05.2022 r. o godz. 12.00.

KLIKNIJ I ZAGŁOSUJ NA CZELADZKI BASEN W PARKU GRABEK - TUTAJ

Źródło: UM Czeladź

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3