Strefa kibica przy katowickim Spodku

Atmosfera katowickiego Spodka jest niepowtarzalna fot SAA awomir Rybok

Redakcja

24 sierpnia, 2022

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, których od 26 sierpnia do 11 września Polska i Słowenia będą gospodarzami. W Polsce mecze rozgrywane będą w Katowicach oraz Gliwicach, przy czym grupowe spotkania z udziałem reprezentacji Polski, półfinały oraz finał odbędą się w katowickim Spodku. Na kibiców będą czekały również dodatkowe atrakcje – w tym strefa kibica!

Wielkie święto fanów siatkówki nadchodzi do Katowic! Tegoroczne Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn pierwotnie miały odbyć się w Rosji, jednak ze względu na wiadome wydarzenia, odebrano organizację imprezy Rosjanom, a przyznano Polakom i Słoweńcom. Część meczy - w tym najważniejsze: półfinał i finał zostaną rozegrane w katowickim Spodku. 

Oczywiście nie zapomniano o kibicach. Wszyscy, którzy nie zdążą z zakupem biletów będą mogli zobaczyć mecze na telebimach. 10 i 11 września pod Spodkiem działać będzie Strefa Kibica, gdzie na telebimie obejrzymy mecze półfinałowe i wielki finał Mistrzostw Świata w Siatkówce. Z uwagi na odbywające się w tym czasie wydarzenia w Strefie Kultury oraz na placu przed Spodkiem, strefa mogąca pomieścić 3000 widzów zlokalizowana zostanie przy Pomniku Powstańców Śląskich. Pozwoli to dodatkowej liczbie kibiców oglądać najważniejsze spotkania tegorocznego championatu w bezpośrednim sąsiedztwie ich rozgrywania!

Strefa będzie dostępna dla kibiców od godzin popołudniowych. Transmisje spotkań będą rozpoczynały się zgodnie z planowanymi transmisjami telewizyjnymi, jednak ze względu na specyfikę transmisji na żywo, mogą one podlegać drobnym przesunięciom. Planowo 10 września, mecze półfinałowe rozpoczynać się będą o godz. 18.00 i 21.00. Natomiast 11 września mecz o 3. miejsce rozpocznie się o godz. 18.00, a spotkanie decydujące o mistrzostwie świata rozpocznie się o 21.00. 

Faza grupowa potrwa od 26 do 31 sierpnia. Katowice będą gościć „polską” grupę, w której zagrają Polska, stany Zjednoczone, Bułgaria i Meksyk oraz grupę A, do której trafiły reprezentacje: Serbii, Ukrainy, Tunezji i Portoryko. Pozostałe dwie grupy będą rozgrywały swoje mecze w halach sportowych w Lublanie. Mecze jednej ósmej finału oraz ćwierćfinałów podzielono pomiędzy miasto Gliwice oraz Lublanę. Natomiast półfinały oraz mecze o brązowy i złoty medal odbędą się w katowickim Spodku, szczęśliwym dla naszej reprezentacji miejscu, gdzie w 2014 roku wywalczyła mistrzostwo świata, a w 2021 brązowy medal Mistrzostw Europy.

Mecze jednej ósmej finału rozłożono na cztery dni – od 3 do 6 września. Ćwierćfinały zaplanowano na 7 i 8 września, natomiast obydwa półfinały odbędą się dwa dni później. Turniej zakończy się 11 września – tego dnia odbędą się mecz o trzecie miejsce oraz finał. Już po raz drugi z rzędu tytułu mistrzowskiego, będą bronić Polacy. Wartym przypomnienia jest, że zarówno w 2014 r. w katowickim w Spodku, jak i w 2018 r. w mistrzostwach rozgrywanych w Bułgarii i Włoszech w finałach pokonali oni Brazylię.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.2µg/m3 PM2.5: 13.7µg/m3