Strażacy z Ożarowic zbierają złom, by móc kupić specjalistyczny sprzęt

76c9b43b8751878180ace13c8e3b644a

Redakcja

4 października 2022

Ochotnicza Straż Pożarna w Ożarowicach zwróciła się z prośbą o pomoc do mieszkańców sołectwa. Zbierają środki na zakup sprzętu ratowniczo - gaśniczego i oprócz uruchomienia w internecie zbiórki pięniędzy, wystąpili z apelem do mieszkańców, którzy chcieliby pozbyć się zalegającego złomu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Ożarowicach działa nieprzerwanie od 110 lat. Druhowie niosą pomoc okolicznym mieszkańcom, ratując ich mienie i przede wszystkim życie. Tym razem to oni potrzebują wsparcia. By móc doposażyć jednostkę w specjalistyczny sprzęt zorganizowali... zbiórkę złomu. 

Zwracamy się do was, ludzi dobrej woli sołectwa Ożarowice, którym na strychach, piwnicach czy na posesji zalega zbędny złom, a chcielibyście się go pozbyć i przy okazji wesprzeć nas strażaków i naszą jednostkę OSP” ”

zaapelowali w mediach społecznościowych druhowie.

 

Strażacy zapewnią transport rzeczy przeznaczonych do złomowania oraz pomogą go wynieść nawet z trudno dostępnych miejsc.

Równolegle w sieci uruchomili zbiórkę pięniędzy.

Stoimy przed koniecznością zakupu nowego sprzętu który sprawi naszą służbę jeszcze lepszą i sprawniejszą, a przede wszystkim skróci czas niesienia pomocy, który jest tak ważny przy każdej akcji ratowniczo - gaśniczej. Własnymi siłami i pracą społeczną staramy się, aby nasza Jednostka prężnie funkcjonowała i niosła pomoc potrzebującym. Niestety, nie zawsze to wystarczy...”

piszą druhowie.

Dlatego zwracamy się z apelem do Wszystkich Ludzi Dobrej Woli o wsparcie naszej zbiórki, która pozwoli rozwijać się naszej jednostce oraz służyć każdemu mieszkańcowi naszej Gminy niosąc pomoc nawet w bardzo trudnych warunkach”

czytamy dalej. 

Fundusze uzyskane ze zbiórki będą przeznaczone na zakup sprzętu specjalistycznego ratowniczo-gaśniczego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.2µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3