Sterroryzował ekspedientkę atrapą broni. Zażądał papierosów i alkoholu

rozboj z atrapa broni

Redakcja

28 maja 2024

„Nic nie będę płacił” - usłyszała ekspedientka od mężczyzny, który skierował w jej stronę przedmiot przypominający broń. Przestraszona kobieta zaraz po wyjściu napastnika ze sklepu zaalarmowała policjantów. 60-latek został szybko zatrzymany. Grozi mu do 15 lat więzienia, a do rozprawy posiedzi w areszcie.

Rudzcy policjanci w ubiegłym tygodniu zatrzymali 60-latka, podejrzanego o rozbój z użyciem przedmiotu przypominającego broń. 

Sprawca w sklepie spożywczym zażyczył sobie alkohol i papierosy, a zamiast zapłacić, zagroził ekspedientce pistoletem - relacjonuje policja. 

Reakcja kobiety była jak najbardziej prawidłowa, czyli nie stawiając oporu, pozwoliła mężczyźnie wyjść ze sklepu, a wtedy szybko powiadomiła policjantów. 

Dzięki rysopisowi i innym danym, kryminalni w ciągu niecałej godziny zatrzymali napastnika. Przy rudzianinie znaleziono atrapę pistoletu - podała KMP w Rudzie Śląskiej. 

Mężczyzna miał bogatą kartotekę w policyjnych bazach, a po usłyszeniu prokuratorskich zarzutów został doprowadzony do sądu. W piątek rudzki sąd nie miał wątpliwości, że do czasu rozprawy 60-latek musi być odizolowany i zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. 

Za rozbój grozi mu kara do 15 lat więzienia, ale nie jest wykluczone, że w czasie prowadzonego śledztwa, kwalifikacja czynu nie zostanie zmieniona.

powiązane artykuły:

Kradzież flag
Lokalne 15 maja 2024

Zatrzymano sprawcę przestępstwa kradzieży szczególnie zuchwałej oraz kradzieży flag państ

Napad na sklep w bytomiu
Lokalne 22 lutego 2024

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 35-latka podejrzanego o rozboje. Mężczyzna dwu

53 793461
Lokalne 9 stycznia 2024

Nieprzezwyciężona chęć wypicia alkoholu może oznaczać dla dwójki mężczyzn nawet 20 lat pozbawieni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3