Sprzedawała szczeniaki z pseudohodowli. Zwierzęta po kilku dniach padły

Pexels mateja lemic 2145878

Redakcja

21 listopada, 2022

42-latka na internetowym portalu aukcyjnym ogłaszała się, że ma do oddania psy rasowe. Szybko jednak okazywało się, że szczenięta oferowane po korzystnej cenie, nie tylko nie są rasowe, ale i chore. Zwierzęta po kilku dniach padały.

42-letnia mieszkanka Bytomia na internetowym portalu aukcyjnym ogłaszała się, że ma do oddania psy różnych ras. Zainteresowani klienci po rozmowie z kobietą dowiadywali się, że szczeniaki są rasowe i oferowane po korzystnej cenie. Nabywca był zobowiązany do osobistego odbioru psa. Szybko jednak okazywało się, że sprzedawane psy to mieszańce, które były za młode w chwili sprzedaży, dodatkowo zarobaczone i chore. Nie posiadały także podstawowych szczepień. Niestety, po kilku dniach od zakupu, zwierzęta padały.

Do śledczych zgłosiło się 14 oszukanych w ten sposób osób. Bytomscy policjanci we wtorek zatrzymali kobietę, która dopuściła się oszustw przy sprzedaży szczeniąt. W jej mieszkaniu znaleźli jeszcze sześcioro szczeniąt, które trafiły pod opiekę weterynarza. Teraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii sprawdzi, czy nie doszło do znęcania się nad zwierzętami. Jak informuje policja, 42-latka usłyszała 14 zarzutów oszustwa, a prokurator zastosował wobec kobiety dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.8µg/m3