Sosnowiecka policja ma nowego funkcjonariusza. To Sago, owczarek belgijski

Policyjny pies w sosnowcu

Redakcja

27 marca 2024

Kilka dni temu szeregi sosnowieckiej policji zasilił nowy funkcjonariusz. To owczarek belgijski o imieniu Sago, który po półrocznym szkoleniu będzie pomagał mundurowym w wyszukiwaniu narkotyków po zapachu. 

Sago to półtoraroczny pies rasy owczarek belgijski, który właśnie ukończył sześciomiesięczne szkolenie specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przez ten czas nabywał umiejętności w wyszukiwaniu narkotyków po zapachu w pomieszczeniach, pojazdach oraz w terenie pod czujnym okiem swojego opiekuna. Jego talent sprawił, że egzamin końcowy zdał wzorowo, dzięki czemu został wyróżniony przez egzaminatorów.

Każdy pies po odbyciu szkolenia trafia do jednostki i pozostaje pod opieką policjanta. W przypadku Sago jego opiekunem będzie aspirant sztabowy Łukasz Maciaszczyk. To właśnie mundurowy będzie dbał o jego zdrowie i kondycję. Warto wspomnieć, że Sago jest pierwszym psem w tutejszej jednostce, który ukończył szkolenie w zakresie wyszukiwaniu zapachów narkotyków.

Służba psa w Policji zwykle trwa do 9 lat. Nierzadko zdarza się, że zwierzę i jego przewodnik zaprzyjaźniają się tak bardzo, że po przejściu na emeryturę, pies trafia do domu swojego przewodnika.


powiązane artykuły:

57 743615
Lokalne 5 lutego 2023

Aspirant sztabowy Filip Waśniewski i jego owczarek niemiecki "Ibajon" przechodzą na zasłużoną eme

policyjny pies wywąchał narkotyki
Lokalne 23 stycznia 2023

Abi - pies służbowy częstochowskiej policji pomógł znaleźć narkotyki. Suczka uczestniczyła w prze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.6µg/m3 PM2.5: 2.3µg/m3