Sosnowiec: znęcał się nad 17-miesięcznym dzieckiem i nad jego matką

59 617598

Redakcja

10 czerwca 2020

Sosnowieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad 17-miesięcznym dzieckiem swojej konkubiny.

Sosnowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z bloków w dzielnicy Pogoń. Zgłaszał ją 48-letni mężczyzna, którego jego własny syn, przebywający w jego mieszkaniu, po awanturze nie chciał wpuścić do wnętrza. Zgłaszający mężczyzna podejrzewał, że po jego wyjściu w mieszkaniu mogło dojść do jakichś drastycznych wydarzeń. Mundurowi natychmiast poszli do wskazanego lokalu. 26-latek na początku nikogo nie chciał wpuścić, jednak kiedy osoby obecne wraz z nim zrozumiały, że policjanci nie zamierzają ustąpić, brat agresora otworzył drzwi.

W środku policjanci zastali nietrzeźwego sprawcę awantury, jego brata oraz konkubinę brata. Kobieta trzymała na rękach malutkie dziecko, które miało obrażenia na twarzy- widoczne były sińce i krew zaschnięta pod noskiem malucha. Policjanci natychmiast wezwali na miejsce służby medyczne, które otoczyły malca opieką. Okazało się, że matka dziecka, również pobita przez agresora, uciekła z mieszkania chwilę wcześniej. Sprawca został zatrzymany. W wydychanym przez niego powietrzu było blisko promil alkoholu.

W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli w mieszkaniu również narkotyki należące do zatrzymanego. Prokurator po analizie materiału dowodowego zgromadzonego przez śledczych zdecydował o przedstawieniu 26-latkowi zarzutów znęcania się, w tym znęcania się nad osobą nieporadną. Za to przestępstwo może trafić do więzienia nawet na 8 lat. Podejrzany odpowie również za posiadanie narkotyków. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

foto: KMP Sosnowiec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3