Sosnowiec: w garażu miał ponad 2250 porcji amfetaminy

59 618448

Redakcja

18 czerwca 2020

Sosnowieccy kryminalni zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który w zajmowanym przez siebie garażu miał ponad 2250 porcji amfetaminy.

Policjanci wiedzieli, że 34-latek może mieć znaczne ilości narkotyków. Kiedy weszli do jego garażu, w którym akurat przebywał, od razu zauważyli biały proszek na stole. W toku dalszych czynności zabezpieczyli u mężczyzny łącznie amfetaminę, której ilość wystarczyłaby do przygotowania ponad 2250 porcji narkotyku. Ponadto w garażu i mieszkaniu mężczyzny znaleźli wagi elektroniczne, torebki strunowe oraz przedmiot przypominający broń palną wraz z magazynkiem (to, czy jej posiadanie jest legalne będzie można stwierdzić po zasięgnięciu opinii biegłego). Policjanci zabezpieczyli także od zatrzymanego na poczet przyszłych kar pieniądze i wartościowe przedmioty o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Za to przestępstwo może trafić do więzienia na 10 lat. Prokurator zdecydował o objęciu go policyjnym dozorem. 34-latkowi Sąd zakazał również tymczasowo opuszczania miasta.

foto: KMP Sosnowiec
 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3