Sosnowiec: tramwaje wracają na ul. Małachowskiego. Zmiany w organizacji ruchu

Sosnowiec Małachowskiego

Redakcja

4 września 2023

Od poniedziałku, 4 września na ul. Małachowskiego w Sosnowcu zostanie przywrócony ruch tramwajów. To wyraźny sygnał, że inwestycja zmierza ku końcowi, choć prace przy przebudowie deptaka wciąż trwają.

Na ten moment pasażerowie tramwajów w Sosnowcu wyczekiwali od dawna. Zadanie obejmowało modernizację 400-metrowego odcinka torowiska i jezdni, którą częściowo postanowiono zmienić w deptak. Generalnym wykonawcą prac, w drodze postępowania przetargowego, wybrana została gliwicka firma Silesia Invest, która przystąpiła do realizacji zadania w lutym 2021 r.

Inwestycja tramwajowa w tym przypadku jest nierozerwalnie powiązana z inwestycją miejską, która powodowała szereg kolejnych opóźnień w realizacji zadania.

Nie chcemy dziś jednak wracać do tego, bo wreszcie jest dobra informacja! Układ torowy i sieciowy jest gotowy do obsługi ruchu tramwajowego, zatem – mimo, że ulica Małachowskiego to wciąż plac budowy – wznawiamy ruch tramwajów! Apelujemy jednak do pasażerów, żeby zachowali ostrożność, gdyż prace budowlane będą nadal realizowane – zaznacza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

W związku z oddaniem do ruchu torowiska w ul. Małachowskiego, od poniedziałku 04.09.2023 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

  • dla linii nr 15, 21 i 22 wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy zarówno na dni robocze jak i wolne od pracy;
  • tramwaje linii nr 24 będą kursować w relacji: Sosnowiec Konstantynów Okrzei – Sosnowiec Milowice pętla;
  • tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Sosnowiec Kazimierz Górniczy pętla – Sosnowiec Będzińska pętla, z kursami wydłużonymi do przystanku Będzin Osiedle Zamkowe pętla.

Modernizacja torowiska wbudowanego w jezdnię ul. Małachowskiego w Sosnowcu jest jednym z zadań „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.3µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3