Sosnowiec stolicą polskiego hokeja na lodzie?

2023 08 03 KONFERENCJA PZHL ZPS 21

Redakcja

6 sierpnia, 2023

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu już przyciąga! Rozegrany zostanie tam m.in. prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Reprezentacja Polski w hokeju zagra po raz pierwszy w Sosnowcu już w listopadzie podczas Turnieju o Puchar Niepodległości, który odbędzie się w dniach 10-12 listopada. Z kolei w lutym Biało-Czerwoni powalczą w turnieju prekwalifikacyjnym do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2026 roku odbędą się we Włoszech. Polacy prekwalifikacje rozpoczną od trzeciej rundy. Reprezentacja Polski zmierzy się z Koreą Południową, Ukrainą i zwycięzcą z drugiej rundy. – Łatwo nie będzie, bo w elicie jest 16 zespołów, a w igrzyskach gra 12 drużyn – tłumaczy Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Trzecią imprezą, która odbędzie się w Sosnowcu będą Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IIA Juniorów zaplanowane na kwiecień przyszłego roku.


- Miasto Sosnowiec zbudowało piękny, nowoczesny obiekt. Jestem pod dużym wrażeniem, że samorząd zrealizował taką inwestycję. Wielkie ukłony dla prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego i sosnowieckiej społeczności. Mamy tutaj zaplanowane trzy duże imprezy hokejowe i mam nadzieję, że reprezentacje Polski będą gościły na Stadionie Zimowym wielokrotnie. Od kilku lat nasze relacje z miastem Sosnowiec są bardzo dobre, a teraz ta współpraca będzie jeszcze bardziej owocna. Od otwarcia, obiekt cały czas żyje, co pokazuje, jaki jest głód hokeja w Polsce. Brakuje nam takich lodowisko, dopiero wchodzimy na właściwy poziom. W 2021 roku otworzyliśmy obiekt w Bytomiu, teraz w Sosnowcu i liczymy na to, że w Polsce będą powstawać kolejne nowoczesne i funkcjonalne lodowiska
podkreśla Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Obiekt w Sosnowcu chwali kapitan reprezentacji Polski. - W lipcu byłem gościem campu Hokejowej Szkoły Ziętary i miałem okazję zwiedzić lodowisko w Sosnowcu. To porządny obiekt. W przyszłym roku w lutym zagramy tutaj w prekwalifikacjach do Zimowych Igrzysk Olimpijskich i naszym celem jest wygranie turnieju. Już teraz zapraszam kibiców na mecze. Mamy mocną drużynę, a przyszły rok jest dla nas niesamowicie ważny, bo wystąpimy w maju w Czechach w Mistrzostwach Świata Elity. Latem trenujemy bardzo ciężko, bo w nowym sezonie czekają nas duże wyzwania – stwierdził Krystian Dudziński.

- Nowy Zimowy staje się powoli domem dla hokejowych reprezentacji Polski. Jesteśmy z tego faktu dumni i dołożymy wszelkich starań jako gospodarz, aby każde z tych wydarzeń stało na najwyższym poziomie. PZHL to kolejny związek sportowy, z którym współpraca układa się wzorowo – nie kryje dumy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

mat. pras.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.0µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3