Sosnowiec: 19-letnia dąbrowianka zatrzymała pijanego kierowcę!

59 618309

Redakcja

16 czerwca 2020

Sosnowieccy policjanci wykonywali wczoraj czynności na miejscu wypadku, do jakiego doszło na ul. Braci Mieroszewskich. Nietrzeźwy kierowca Peugeota, wioząc dwóch, również nietrzeźwych znajomych, wjechał w bariery ochronne, a następnie wpadł na przeciwległy pas jezdni. Został zatrzymany przez 19-letnią dziewczynę z Dąbrowy Górniczej!

Sosnowieccy policjanci wczoraj około godziny 00.30 otrzymali zgłoszenie, że na ul. Braci Mieroszewskich doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu oczekiwała 19-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej, która ujęła pijanego sprawcę wypadku.

Auto, nad którym stracił panowanie, w pewniej chwili wjechało w bariery oddzielające jezdnie i wypadło na przeciwległy pas ruchu. Podróżowało nim w sumie trzech mężczyzn. Jak się później okazało wszyscy byli kompletnie pijani.

Dziewczyna natychmiast wezwała służby. Policjanci przebadali kierującego Peugeotem 36-latka na zawartość alkoholu, w wydychanym przez niego powietrzu było go ponad 3,6 promila. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Na szczęście okazało się, że żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł w nim poważniejszych obrażeń.

Pasażerów samochodu przewieziono do izby wytrzeźwień, ponieważ byli tak pijani, że nie byli by w stanie bezpiecznie samodzielnie dotrzeć do domu. Kierujący mieszkaniec Sosnowca, kiedy tylko wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

foto: KMP Sosnowiec

59 618308

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3