Śmiertelny wypadek w Jaworzynce. Osobówka wjechała w tył ciągnika rolniczego

Wypadek w jaworzynce

Redakcja

13 sierpnia 2024

Śmiertelny wypadek w Jaworzynce. Na drodze wojewódzkiej 943 w Jaworzynce doszło do tragicznego wypadku. Opel Astra zderzył się z ciągnikiem rolniczym marki Ursus. Niestety, jeden z pasażerów ciągnika zmarł w szpitalu.

12 sierpnia, tuż przed godziną 19:00, w miejscowości Jaworzynka (gmina Istebna) na drodze wojewódzkiej nr 943 doszło do poważnego wypadku drogowego. W zdarzeniu uczestniczyły samochód osobowy Opel Astra oraz ciągnik rolniczy Ursus z przyczepą.

Śmiertelny wypadek w Jaworzynce

Według wstępnych ustaleń, 21-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego kierująca Oplem, jadąc w stronę Jasnowic wraz z dwójką pasażerów, na łuku drogi została oślepiona przez słońce, co spowodowało najechanie na jadący w tym samym kierunku ciągnik, którym podróżowały trzy osoby. Kierująca Oplem była trzeźwa.

W wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało sześć osób. Na miejscu pracowały służby ratunkowe, w tym policja, strażacy zawodowi i ochotnicy oraz ratownicy medyczni. Do akcji zadysponowano również helikopter ratunkowy oraz karetki, którymi przewieziono rannych do szpitali.

Pojazd rolniczy nie miał zabudowanej kabiny. Niestety, jeden z pasażerów ciągnika, 40-letni mieszkaniec gminy Istebna, zmarł w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń. Stan pozostałych uczestników zdarzenia na chwilę obecną jest nieznany.

Wypadek smiertelny jaworzynka

powiązane artykuły:

Wypadek smiertelny mikołow owsiana
Lokalne 12 sierpnia 2024

Śledczy z Mikołowa, pod nadzorem prokuratora, badają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku dr

Kolizja w pszczynie
Lokalne 8 sierpnia 2024

Na ulicy Katowickiej w Pszczynie doszło do poważnego wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń, 63

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3