Słoneczne Tarasy w Katowicach. Etap I inwestycji już gotowy

Slonecznetarasykatowice

Redakcja

7 sierpnia, 2022

Poszukujesz idealnego mieszkania dla siebie i najbliższych? Pierwszy etap inwestycji dewelopera Mota-Engil Real Estate Management w Katowicach jest już gotowy. Zainteresowani mogą oglądać mieszkania mieszczące się przy ulicy przy Słonecznej w Koszutce. Słoneczne Tarasy w Katowicach - wszystko co warto wiedzieć o inwestycji

Każdy z nas w pewnym momencie życia zaczyna marzyć o własnym „M”.  O skończeniu z mieszkaniem u rodziców lub włóczenia się po kolejnych wynajmowanych mieszkaniach i przeniesieniu się na własne „cztery kąty”.  Słoneczne Tarasy to pierwsza w Katowicach inwestycja dewelopera Mota – Engil, który jest częścią portugalskiej grupy, specjalizującej się w budownictwie mieszkaniowym, działającej na terenie Polski, Czech, Słowacji, Rumunii oraz Węgier. W Polsce oprócz Katowic, budują również w Warszawie, Wrocławiu, Krakwie, Szczecinie i Łodzi.

słoneczne tarasy katowice

Słoneczne Tarasy Katowice-ETAP I

Budowa pierwszego etapu rozpoczęła się w 3 kwartale 2020 roku a oddana została do użytkowania w 2 kwartale 2022. Na pierwszy etap inwestycji składają się 192 mieszkania o zróżnicowanych metrażach zlokalizowane w dwóch 10-piętrowych budynkach. Każde mieszkanie posiada balkon lub taras. Elewacja budynków jest trójkolorowa z panelami imitującymi drewno. Do wyboru mamy tutaj mieszkania o metrażach od 36 m² do 94 m² tj.  od jednopokojowych mieszkań po czteropokojowe apartamenty. Ponadto do dyspozycji przyszłych właścicieli są 2 parkingi podziemne oraz miejsca parkingowe na zewnątrz. Osiedle posiada również monitoring. Części wspólne Słonecznych Tarasów to m.in  plac zabaw dla dzieci oraz strefa relaksu otoczone zielenią zaprojektowaną według obecnych trendów. Lokalizacja budynków zapewnia dobry dostęp do infrastruktury miejskiej.  Centrum handlowe „Silesia City Center” oddalone jest od Słonecznych Tarasów zaledwie o kilometr, a spacer do katowickiego „Spodka” zajmuje kilkanaście minut. Ceny mieszkań z I Etapu inwestycji wahają od 6 940 do 9 275 zł za metr kwadratowy.

Słoneczne Tarasy Katowice-ETAP II

Drugi etap inwestycji Słoneczne Tarasy to kameralny, 7-piętrowy budynek na który składać się będą 62 mieszkania, od dwupokojowych po pięciopokojowe apartamenty o metrażach od 36 m² do 94 m². Do każdego z nich przynależeć będzie balkon lub taras  Jego budowa rozpoczęła się w 3 kwartale 2020 roku z planowane oddanie do użytkowania ma nastąpić w 2 kwartale 2023 roku. Obiekt tak jak w pierwszym etapie, również będzie monitorowany. W inwestycji przewidziano też miejsca postojowe podziemne oraz naziemne na zewnątrz budynku.

słoneczne tarasy Katowice

Całą inwestycję cechuje dobra lokalizacja: blisko centrum, a jednocześnie w otoczeniu zieleni! Przyszli mieszkańcy Słonecznych Tarasów będą mogli korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. Zaledwie 350 metrów od inwestycji znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Koszutka Słoneczna. W pobliżu znajduje się również przedszkole, szkoła podstawowa i popularny dyskont spożywczy.

 

foto ze strony dewelopera

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.9µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3