Śląscy "łowcy głów" zatrzymali kolejnego poszukiwanego

Policja

Redakcja

1 maja 2024

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali na terenie powiatu rybnickiego 55-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania, wydanego przez fiński wymiar sprawiedliwości. Mężczyźnie zarzuca się handel narkotykami i substancjami psychotropowymi w ramach zorganizowanej grupy przestępczej oraz sprowadzenia na teren Finlandii znacznych ilości narkotyków.

Do Punktu Kontaktowego ENFAST (europejskiej sieci współpracy policyjnej, zajmującej się poszukiwaniami najbardziej niebezpiecznych przestępców) w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, wpłynęła informacja o wszczęciu poszukiwań na podstawie ENA za 55-letnim mężczyzną.

Wstępne ustalenia wskazywały, że może on przebywać na terenie jednego z miast województwa śląskiego. W związku z tym śląscy „łowcy głów”, specjalizujący się w ściganiu sprawców najgroźniejszych przestępstw o charakterze kryminalnym i terrorystycznym, ustalili prawdopodobne miejsce pobytu poszukiwanego. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy, gdy wychodził z samochodu. Był bardzo zaskoczony i nie stawiał oporu - relacjonuje policja. 

Poszukiwany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, a następnie do Sądu Okręgowego w Gliwicach, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna będzie oczekiwał teraz na proces ekstradycyjny do Finlandii.

powiązane artykuły:

Zatrzymanie poszukiwanej
Lokalne 28 kwietnia 2024

Świętochłowccy mundurowi podczas patrolu rozpoznali poszukiwaną za oszustwa 21-letnią kob

Zatrzymanie gwałcicela
Lokalne 17 kwietnia 2024

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach z

Ekstradycja poszukiwanego
Lokalne 19 lutego 2024

Dzięki staraniom częstochowskich kryminalnych, poszukiwany międzynarodowym listem gończym

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.8µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3