Częstochowa: Koledzy skatowali znajomego. Odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa [WIDEO]

42 615177

Redakcja

20 maja 2020

Policjanci z Komisariatu I w Częstochowie zatrzymali w niedzielę 4 osoby podejrzewane o brutalne pobicie 36-latka. Mężczyzna został skatowany przez kolegów, z którymi spożywał alkohol w jednym z mieszkań w centrum miasta.

W nocy z 16 na 17 maja br. zespół pogotowia ratunkowego został wezwany przez anonimowego świadka do leżącego na chodniku mężczyzny. Na miejscu okazało się, że 36-latek ma poważne obrażenia, wskazujące na pobicie. Lekarz zawiadomił policję. Pomimo braku możliwości wykonania jakichkolwiek czynności z pokrzywdzonym, policyjna intuicja mundurowych z "jedynki" nie zawiódł.

Stróże prawa szybko wytypowali osoby, które mogły się dopuścić tego przestępstwa. Gdy dotarli do mieszkania sprawcy, trwała tam libacja alkoholowa. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że podczas wspólnego spożywania alkoholu doszło do sprzeczki, w wyniku której dwóch mężczyzn w wieku 36 i 41 lat brutalnie pobiło swojego kolegę. Po pewnym czasie, gdy zaczął im przeszkadzać w mieszkaniu, skatowanego wynieśli przed blok i zostawili na chodniku. Po wszystkim zmyli ślady krwi w mieszkaniu i wrócili do wspólnego biesiadowania.

Czytaj także: 215km/h na autostradzie A1 namierzony przez grupę SPEED

Sprawcy usłyszeli prokuratorskie zarzuty, a sąd zdecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa może im grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Foto/Wideo: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

42 615179

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.8µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3