Konferencja w Warszawie: sytuacja epidemiczna na Śląsku została ustabilizowana

Szumowski slask

Redakcja

19 czerwca 2020

Sytuacja epidemiczna na Śląsku została ustabilizowana. Po zakończeniu okresu ograniczenia wydobycia kopalnie będą mogły bezpiecznie wrócić do pracy – powiedział w piątek wicepremier i szef MAP Jacek Sasin. W konferencji wzięli udział także minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Od 9 czerwca na trzy tygodnie wstrzymano wydobycie w 12 kopalniach. Decyzję tę uzasadniano koniecznością zduszenia ognisk epidemii na Śląsku.

Na piątkowej konferencji prasowej wicepremier Jacek Sasin stwierdził, że "sytuacja na Śląsku została ustabilizowana". "Główne ogniska zarażeń, które miały miejsce w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej i Jastrzębskiej Spółki Węglowej zostały wyizolowane, zostały opanowane i kopalnie po zakończeniu okresu ograniczenia wydobycia będą mogły bezpiecznie wrócić do pracy" – mówił.

Zdaniem Sasina działania, które podjął rząd w związku z sytuacją epidemiczną na Śląsku, były działaniami skutecznymi.

"Dzisiaj możemy powiedzieć, że mamy znacząco mniejszą liczbę osób zarażonych na Śląsku. Od środy, kiedy zostały zaraportowane wyniki badań przesiewowych, które były prowadzone w ostatnim czasie, mamy bardzo wyraźny spadek liczby osób zarażonych. Z ponad 200 osób dotychczas do poniżej 100 wczoraj i dzisiaj. Jest to trend, który – jesteśmy o tym przekonani – będzie się utrzymywał" – podkreślił.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3