Samorząd Katowic przekazał działkę pod budowę Komendy Miejskiej Policji

121107214 3236033876523740 488183712182129327 n

Redakcja

12 października 2020

W ciągu kilku najbliższych lat Komenda Miejska Policji w Katowicach – dzieląca dziś budynek przy ul. Lompy z komendą wojewódzką i delegaturą ABW – ma mieć nową siedzibę. Działkę pod budowę przekazał samorząd Katowic. Nowa komenda powstanie przy ul. Kolońskiej.

Informację o sporządzeniu aktu notarialnego dotyczącego przekazania działki pod inwestycję przekazał w poniedziałek zespół prasowy śląskiej policji. Podpisy pod aktem złożyli szef śląskiej policji nadinsp. Krzysztof Justyński i prezydent Katowic Marcin Krupa.

Na tę chwilę od dawna czekali katowiccy policjanci. Po wieloletnich staraniach kierownictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, przy ogromnym wsparciu władz Miasta Katowice, policjanci największej jednostki śląskiego garnizonu otrzymali działkę pod nową siedzibę-

                                                                podała komenda wojewódzka.

 

Samorząd Katowic przekazał policji nieodpłatnie działkę o powierzchni 37 tys. m kw. przy ul. Kolońskiej. Pozwoli to na opracowanie programu inwestycyjnego, który wymaga już tylko zatwierdzenia przez Komendę Główną Policji. Zgodnie z założeniami aktu notarialnego, nowa komenda musi powstać w ciągu 6 lat – podała rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

Gmach KWP należy do największych i najbardziej charakterystycznych budowli w Katowicach. Budynek został oddany do użytku na początku lat 80. ub. wieku na potrzeby milicji. Dziś ma w nim swoją siedzibę nie tylko komenda wojewódzka, ale też miejska oraz katowicka delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W obecnej siedzibie przy ul. Lompy służbę pełni prawie 500 policjantów, warunki są trudne zarówno dla pracowników, jak i dla petentów. Nowy budynek spełnia wszystkie kryteria nowoczesnego urzędu, dzięki czemu z pewnością zapewni lepszą obsługę mieszkańców Katowic

zaznacza śląska policja.

Po wybudowaniu nowego gmachu KMP, zwolnione przy ul. Lompy pomieszczenia przejmie prawdopodobnie komenda wojewódzka.

Informując na Facebooku o przekazaniu działki prezydent Krupa ocenił, że dzięki współpracy samorządu i policji w mieście jest bezpiecznie.

"Szczególnie cieszy spadek uciążliwych przestępstw w centrum miasta, na co wpływ miało wprowadzenie ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych" – napisał.

Kolejnym działaniem wspierającym funkcjonowanie Policji w mieście, a w efekcie będącym inwestycją w bezpieczeństwo mieszkańców jest darowizna nieruchomości przy ul. Kolońskiej

napisał prezydent Krupa.(PAP)

Foto: facebook.com/krupamarcinpl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3