Rząd znosi (prawie) wszystkie obostrzenia! Zostają maseczki

Mmpremier

Redakcja

23 lutego, 2022

Od 1 marca rząd znosi wszystkie obostrzenia dot. epidemii COVID-19 w Polsce. Oprócz trzech wyjątków! - Kolejne kraje europejskie znoszą dzisiaj restrykcje i obostrzenia i wracają do normalności, jednocześnie cały czas zachęcając do szczepień - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

W środę odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Głównym tematem była sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Rząd od 1 marca znosi wszystkie obostrzenia, oprócz trzech wyjątków. 

Po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące i znieść restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy - powiedział premier.

Od 1 marca znosimy większość restrykcji, które mają charakter gospodarczy. Właściwie zostają tylko te restrykcje, które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem tego kryterium ograniczania transmisji wirusa - dodał minister zdrowia.

Jakie obostrzenia zostają? Nadal musimy zakładać maseczki w publicznych przestrzeniach zamkniętych. Rząd pozostawia również kwarantannę przyjazdową oraz izolację i kwarantannę dla współdomownika.

Minister Niedzielski podkreślił na konferencji, że być może za 2 tygodnie będzie decyzja dotycząca maseczek. Wszystko ma zweryfikować powrót dzieci do szkół, które uczą się stacjonarnie od 21 lutego. Jeżeli w ich przypadku nie będzie dużego przyrostu nowych zakażeń, wówczas rząd może zdecydować o zniesieniu obowiązku zakrywania twarzy i ust w sklepach, galeriach handlowych itd.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.8µg/m3 PM2.5: 14.2µg/m3