Rząd przywraca ograniczenia! Ile maksymalnie osób w sklepach i na koncertach?

FFXR3 TAXIA Ib26 Y

Redakcja

29 listopada, 2021

Stało się. Rząd przywraca ograniczenia w działalności instytucji kultury, rozrywkowych i branży gastronomicznej oraz sprzedażowej. Wszystko z powodu gwałtownego przyrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz pojawieniem się jego nowej mutacji w Polsce.

Jesteśmy w apogeum 4 fali pandemii COVID-19. Obserwujemy zmniejszającą się dynamikę zachorowań. Do tej pory byliśmy w stanie zarządzać walką z pandemią w sposób przewidywalny - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski i dodał - W ostatnich dniach pojawiła się nowa mutacja koronawirusa nazwana przez WHO Omikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią.

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa opracowaliśmy pakiet alertowy. Dotyczy on uszczelnienia granic oraz ograniczeń krajowych”
adam niedzielski.

Od 1 grudnia w Polsce wejdą w życie ograniczenia dotyczące działalności m.in. sklepów, gastronomii, branży rozrywkowej i instytucji kulturalnych. 

Rząd przywraca 50 procent obłożenia w: kinach, teatrach, filharmoniach, operach, domach kultury, na koncertach oraz w kościołach, aquaparkach i na basenach. Do tej pory limit wynosił 75 procent. Od 1 grudnia na weselach i imprezach rodzinnych bawić się może maksymalnie 100 osób. Na dyskotekach 150 osób. 

Od 1 grudnia 1 osoba na 15 metrów kwadratowych w: handlu, muzeach, siłowniach, centra fitness, galerie sztuki, kongresy, konferencje, handel. 

Rząd dodatkowo wprowadza zakaz lotów z siedmiu afrykańskich państw: Botswana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibii, RPA, Zimbabwe. Dla osób wracających z krajów strefy non-Schengen obowiązkowa kwarantanna i możliwość zwolnienia z niej po wykonaniu testu PCR po 8 dniach. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.9µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3